Od 1 stycznia 2018 r. strona nie jest aktualizowana.

Tematyka wolności słowa została przeniesiona na stronę główną
Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, dostępną na: www.hfhr.pl

List otwarty Rady Programowej Radia Lublin ws. przyszłości rozgłośni PDF Drukuj Email
Wtorek, 23 Marzec 2010 21:47
,,Spółki skarbu państwa, spółki medialne będą borykały się z dużymi problemami związanymi z biężącym utrzymaniem, a chcemy uniknąć kroków drastycznych, których się można spodziewać, a więc masowych zwolnień dziennikarzy, ograniczenia programów misyjnych, a nawet, bo i być może takie będą kroki Ministerstwa Skarbu, likwidacji działalności i przed tym wszystkim przestrzegamy juz dzisiaj polityków lokalnych i krajowych"- sekretarz rady Piotr Zawrotniak 
Więcej…
 
Radio Lublin nadal bez prezesa PDF Drukuj Email
Czwartek, 18 Marzec 2010 10:20
Tymczasowo na czele Radia Lublin wybrano Krzysztofa Komorskiego.
Więcej…
 
RPO w sprawie reportażu TVP na temat delikatesów Alma PDF Drukuj Email
Czwartek, 28 Styczeń 2010 19:33
Rzecznik Praw Obywatelskich wystąpił do Prezesa Zarządu TVP S.A. w sprawie wstrzymania emisji reportażu TVP na temat naruszeń praw pracy i nieprawidłowości sanitarnych w delikatesach Alma w Lublinie - 26 stycznia 2010 r.

"W związku z doniesienimai prasowymi dotyczącymi wstrzymania emisji reportażu TVP na temat naruszeń praw pracy i nieprawidłowości sanitarnych w delikatesach Alma w Lublinie {Gazeta Wyborcza z dnia 16 stycznia 2010 r., „Alma schowała reportaż do sądowej lodówki"), pragnę wyrazić zaniepokojenie zaistniałą sytuacją która stanowi ingerencję w zagwarantowaną konstytucyjnie wolność wypowiedzi.
Sprawa budzi tym większy niepokój, iż jak twierdzi autor artykułu, reportaż został zdjęty z anteny po monitach spółki. Sądowa decyzja w przedmiocie zakazu emisji reportażu zapadnie natomiast w najbliższej przyszłości. Mając powyższe na uwadze pragnę zwrócić uwagę Pana Prezesa, że j u ż w lutym 2007 r. złożyłem do Trybunału Konstytucyjnego wniosek o zbadanie zgodności z Konstytucją art. 755 § 2 Kodeksu postępowania cywilnego, albowiem praktyka stosowania tego przepisu rodzi obawę, że może on stanowić ukrytą formę cenzury prewencyjnej. Sprawa obecnie czeka na rozpoznanie. Z tego też to powodu, w oparciu o art. 13 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 15 lipca 1987 r. o Rzeczniku Praw Obywatelskich (Dz.U. z 2001 r., nr 14. poz. 147 ze zm.) zwracam się do Pana Prezesa z uprzejmą prośbą o zajęcie stanowiska w przedmiotowej sprawie, a w szczególności o wyjaśnienie przyczyn wstrzymania emisji przedmiotowego reportażu."

Źródło: www.rpo.gov.pl (27 stycznia 2010 r.)

 
<< Początek < Poprzedni 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Dalej > Ostatnie >>

pomorskie zachodniopomorskie warmińsko-mazurskie podlaskie mazowieckie kujawsko-pomorskie lubuskie wielkopolskie łódzkie dolnośląskie opolskie śląskie świętokrzyskie małopolskie podkarpackie lubelskie