Od 1 stycznia 2018 r. strona nie jest aktualizowana.

Tematyka wolności słowa została przeniesiona na stronę główną
Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, dostępną na: www.hfhr.pl

Nowy-stary dyrektor TVP Lublin PDF Drukuj Email
Wtorek, 13 Październik 2009 10:48
Ponownie na dyrektora telewizji publicznej w Lublinie wybrano Dariusza Sienkiewicza.
Więcej…
 
Prezes Radia Lublin przed sądem PDF Drukuj Email
Wtorek, 04 Sierpień 2009 09:24
W poniedziałek rozpoczął się już po raz trzeci proces prezesa Radia Lublin Mariusza D.
Więcej…
 
Szef Lubelskiej LPR oskarżony o antysemityzm PDF Drukuj Email
Poniedziałek, 29 Czerwiec 2009 09:27
Grzegorz Piotr W. to szef Ligi Polskich Rodzin w Lublinie. Jego proces rozpocznie się niedługo przed sądem rejonowym. - Publicznie znieważał i nawoływał do nienawiści do Żydów - mówi prokurator Marek Zych, zastępca szefa prokuratury rejonowej Lublin-Północ. Prokuratura oskarżając W. uznała, że publikował on treści antysemickie nie tylko w "Biuletynie", ale też i w internecie. O przedstawieniu zarzutów szefowi LPR przesądziła opinia biegłego historyka, który napisał, że W. swoim słowami znieważał Żydów. Grzegorzowi W. grozi do lat trzech więzienia.

Prokuratura wszczęła śledztwo po publikacji "Gazety". Napisaliśmy, że W. jest autorem większości tekstów, a jednocześnie wydawcą "Biuletynu", niezarejestrowanego pisma ukazującego się w Lublinie. W. kolportuje je wśród mieszkańców i polityków. W ub. roku w sierpniowym numerze gazetki przedstawiał Żydów jako chciwców chcących z Polski wykroić własne państwo - według "Biuletynu" żydowski działacz Ronon Eidelman to prominentny przedstawiciel "przedsiębiorstwa Holocaust", domagającego się od Polski "wypłaty haraczu w wysokości około 65 mld dolarów".

Źródło: Gazeta Wyborcza Lublin (28 czerwca 2009 r.)
 
<< Początek < Poprzedni 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Dalej > Ostatnie >>

pomorskie zachodniopomorskie warmińsko-mazurskie podlaskie mazowieckie kujawsko-pomorskie lubuskie wielkopolskie łódzkie dolnośląskie opolskie śląskie świętokrzyskie małopolskie podkarpackie lubelskie