Od 1 stycznia 2018 r. strona nie jest aktualizowana.

Tematyka wolności słowa została przeniesiona na stronę główną
Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, dostępną na: www.hfhr.pl

Prokuratura oczyszcza Jacka Kusza, a on żąda przeprosin PDF Drukuj Email
Poniedziałek, 26 Kwiecień 2010 19:02
Śledczy umorzyli wszystkie zarzuty, które wobec Jacka Kusza, byłego dyrektora ośrodka w Przełazach, stawiał NIK i urzędnicy marszałka. Teraz Kusz żąda przeprosin w prasie.
Więcej…
 
Kubicki: usuwam swoje nazwisko z tablicy PDF Drukuj Email
Niedziela, 28 Marzec 2010 10:47
Prezydent Zielonej Góry umieścił swoje nazwisko na tablicy z okazji 20 lecia samorządu. Opozycja zbojkotowała więc imprezę, a tablicę Kubickiego nazwała "pomnikiem pychy". Kubicki postanowił wymazać swoje nazwisko i to na swój koszt.
Więcej…
 
MEDIA - DE(i)MOS, czyli kto się boi podniesionej kurtyny? PDF Drukuj Email
Sobota, 06 Marzec 2010 20:20
Kiedy obraduje rząd, nikt nie może być pewny swego życia ani majątku... Z demokracją w historii jest jak ze słońcem w Irlandii. Bywa. Za mgłą, za chmurami, za chwilę.   Ale bywa. Względnie już była.                                                                                                                                                                                                                                    W piątym wieku przed Chrystusem nie było mediów w obecnym rozumieniu, ale też miejsce, w którym zbierało się ateńskie Zgromadzenie Ludowe, nie było duże, i nawet urządzenia nagłaśniające nie były potrzebne, aby głos przemawiającego słyszany był wszystkim obecnym i głosującym. Zgromadzenie to potrafiło nie zauważać spraw istotnych, a nad błahostkami, bywało, rozwodziło się i debatowało bez końca. W demokracjach tak bywa.
Więcej…
 
<< Początek < Poprzedni 1 2 3 4 5 6 7 8 Dalej > Ostatnie >>

pomorskie zachodniopomorskie warmińsko-mazurskie podlaskie mazowieckie kujawsko-pomorskie lubuskie wielkopolskie łódzkie dolnośląskie opolskie śląskie świętokrzyskie małopolskie podkarpackie lubelskie