Od 1 stycznia 2018 r. strona nie jest aktualizowana.

Tematyka wolności słowa została przeniesiona na stronę główną
Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, dostępną na: www.hfhr.pl

Konferencja „News i dziennikarstwo śledcze wobec wyzwań XXI wieku” PDF Drukuj Email
Piątek, 24 Kwiecień 2009 09:37


Dziennikarz jest kreatorem czy narzędziem? - zastanawiali się uczestnicy pierwszego panelu dyskusyjnego zorganizowanego w Wyższej Szkole Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi. Spotkanie było częścią ogólnopolskiej konferencji medialnej zatytułowanej "News i dziennikarstwo śledcze wobec wyzwań XXI wieku", odbywającej się pod patronatem "Polski Dziennika Łódzkiego".

Więcej…
 
O problemach dziennikarstwa lokalnego w tygodniku Tydzień Trybunalski. PDF Drukuj Email
Czwartek, 23 Kwiecień 2009 13:58

Czy piotrkowski dziennikarz jest odporny na naciski lokalnych polityków i przedsiębiorców? A może z każdym z nich przechodzi na "ty"? Jakimi wartościami kieruje się czwarta władza w takim mieście jak Piotrków? O jej przedstawicielach pisze jej przedstawiciel.

Więcej…
 
Ksiądz Biskup Adam Lepa o projekcie ustawy medialnej. PDF Drukuj Email
Piątek, 17 Kwiecień 2009 12:01

Nowy akt prawny powinien być lepszy od poprzedniego. Wymagają tego prosta logika i prawa rozwoju. Niestety, nie można tego powiedzieć o nowym projekcie ustawy medialnej przygotowanym przez Platformę Obywatelską i Sojusz Lewicy Demokratycznej. Pomijam takie "drobiazgi", jak ryzykowny pomysł likwidacji opłaty abonamentowej, groźba dalszego, tym razem perfekcyjnego już upartyjnienia mediów publicznych, czy też tworzenie złudnego obrazu ich niezależności. Ograniczę się jedynie do kwestii misyjności publicznego radia i telewizji w ujęciu twórców nowego projektu.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzedni 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 Dalej > Ostatnie >>

pomorskie zachodniopomorskie warmińsko-mazurskie podlaskie mazowieckie kujawsko-pomorskie lubuskie wielkopolskie łódzkie dolnośląskie opolskie śląskie świętokrzyskie małopolskie podkarpackie lubelskie