Od 1 stycznia 2018 r. strona nie jest aktualizowana.

Tematyka wolności słowa została przeniesiona na stronę główną
Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, dostępną na: www.hfhr.pl

Łódź: internetowy atak na pedagoga zakończył się w sądzie PDF Drukuj Email
Poniedziałek, 15 Listopad 2010 09:44
Ta historia to kolejny dowód na to, że w internecie nie jest się anonimowym. Słynny łódzki profesor doprowadził do zlokalizowania komputera, którego użytkownik nazwał uczonego ''świnią, nie promotorem''. Okazało się, że komputer należy do schorowanego emeryta. Jednak niewybrednie zaatakowany w sieci profesor nie wierzy, że autorem wpisu jest emeryt. Dlatego w sądzie odstąpił od żądania kary dla sprawcy. A początkowo chciał 20 tys. zł na cele charytatywne.
Więcej…
 
Prokurator puka do kibiców, którzy krytykowali PZPN PDF Drukuj Email
Wtorek, 09 Listopad 2010 09:30
Prokuratura żąda od łódzkiego stowarzyszenia S.O.S. dla Polskiej Piłki ujawnienia danych kibiców, którzy na stronie Koniecpzpn.pl krytykowali piłkarską centralę. Stowarzyszenie będzie szukać pomocy u rzecznika praw obywatelskich.Internet to wolne medium, a PZPN przy pomocy prokuratury próbuje go ocenzurować - mówi Sławomir Bajdas, wiceprezes stowarzyszenia.
Więcej…
 
Urodziny magazynu o Łodzi. "042magazine" ma pięć lat PDF Drukuj Email
Wtorek, 02 Listopad 2010 12:08
Dokładnie pięć lat temu ukazał się pierwszy numer bezpłatnego magazynu kulturalno-rozrywkowego "042magazine". Powstał po to, by łodzianie przestali narzekać na swoje miasto. - I zamiast pluć na własne gniazdo, energię spożytkowali, uczestnicząc w imprezach kulturalnych, które im Łódź oferuje - mówi Elżbieta Maciejewska, redagująca magazyn.
Więcej…
 
<< Początek < Poprzedni 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Dalej > Ostatnie >>

pomorskie zachodniopomorskie warmińsko-mazurskie podlaskie mazowieckie kujawsko-pomorskie lubuskie wielkopolskie łódzkie dolnośląskie opolskie śląskie świętokrzyskie małopolskie podkarpackie lubelskie