Od 1 stycznia 2018 r. strona nie jest aktualizowana.

Tematyka wolności słowa została przeniesiona na stronę główną
Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, dostępną na: www.hfhr.pl

Weryfikatorzy dziennikarzy bez kary. Sprawa umorzona PDF Drukuj Email
Środa, 27 Październik 2010 21:44
Łódzki sąd umorzył w środę sprawę weryfikacji dziennikarzy w stanie wojennym. Powód - przedawnienie. W całej Polsce działało w czasie stanu wojennego kilkanaście komisji weryfikacyjnych, ale tylko w Łodzi ich członkowie stanęli przed sądem. - Sprawa była bardzo trudna, a jej akta pewnie będą przedmiotem badań historyków - mówiła sędzia Małgorzata Frąckowiak-Kalinowska. Prokurator Instytutu Pamięci Narodowej oskarżył o popełnienie zbrodni komunistycznej pięć osób:  Mieczysława K., pełnomocnika KC PZPR do spraw propagandy i informacji;  Andrzeja H., sekretarza Komitetu Łódzkiego PZPR;  Zdzisława K., funkcjonariusza Służby Bezpieczeństwa;  Mieczysława K., oficera Wojska Polskiego i  Piotra S., dyrektora Łódzkiego Wydawnictwa Prasowego Robotniczej Spółdzielni Wydawniczej "Prasa-Książka-Ruch".
Więcej…
 
"Po to mamy wolność słowa, żeby do siebie nie strzelać" PDF Drukuj Email
Czwartek, 21 Październik 2010 11:39
- Po to się kłócimy w mediach, żeby do siebie nie strzelać. Jeśli ktoś strzeli, to nie znaczy, że winni są Ci, którzy się kłócili - mówi w rozmowie z TOK FM redaktor naczelny "Press" Andrzej Skworz.W dzisiejszej prasie dyskutowano o odpowiedzialności polityków i mediów za nastroje społeczne, agresję i - pośrednio - to, co stało się w Łodzi.
Więcej…
 
Gazeta Polska podgrzewa atmosferę przeciwko mediom PDF Drukuj Email
Czwartek, 21 Październik 2010 11:18
Tragedia w łódzkiej siebie PiS okazała się dobrą okazją do zaatakowania mediów. Jarosław Kaczyński jak i Gazeta Polska o tragiczne zdarzenie obarczają media, a w Internecie pojawią się pierwsze pomysły "akcji" przeciwko TVN czy Gazecie Wyborczej.
Zabójstwo w łódzkim biurze PiS jest tematem numer jeden w mediach od samego rana. Kilkadziesiąt minut po tragedii Jarosław Kaczyński zwołał konferencję prasową, na której stwierdził, że tragiczne zdarzenie to wynik wielkiej kampanii nienawiści, także w mediach, wobec PiS.
Więcej…
 
<< Początek < Poprzedni 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Dalej > Ostatnie >>

pomorskie zachodniopomorskie warmińsko-mazurskie podlaskie mazowieckie kujawsko-pomorskie lubuskie wielkopolskie łódzkie dolnośląskie opolskie śląskie świętokrzyskie małopolskie podkarpackie lubelskie