Od 1 stycznia 2018 r. strona nie jest aktualizowana.

Tematyka wolności słowa została przeniesiona na stronę główną
Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, dostępną na: www.hfhr.pl

Manipulacja - kłamstwo zorganizowane PDF Drukuj Email
Poniedziałek, 11 Październik 2010 17:10
Oddział Łódzki Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy zaprasza na IV Ogólnopolską Konferencję z cyklu „Dziennikarz – między prawdą a kłamstwem”.
Więcej…
 
List otwarty SDP w sprawie weryfikacji łódzkich dziennikarzy w stanie wojennym PDF Drukuj Email
Poniedziałek, 11 Październik 2010 12:18
Sąd Rejonowy w Łodzi wydał postanowienie o umorzeniu postępowania karnego przeciwko weryfikatorowi dziennikarzy ze stanu wojennego. Kilkudziesięciu dziennikarzy łódzkich w wyniku tej weryfikacji zostało pozbawionych możliwości wykonywania zawodu, a nawet bycia zatrudnionymi w innych zawodach w dziedzinie kultury, nauki i oświaty. Były to typowe represje polityczne, których mechanizm i sprawcy pozostali w zamierzeniu władz totalitarnych nieznani pokrzywdzonym. Dziennikarze dowiedzieli się o mechanizmie Komisji Weryfikacyjnej dopiero w 2005 r., a jednego z autorów represji (przeciwko któremu toczyło się postępowanie) prokurator IPN ustalił w 2009 r.
Więcej…
 
Radio Victoria ma problemy z prawem PDF Drukuj Email
Poniedziałek, 11 Październik 2010 11:54
Katolickie Radio Victoria, które nadaje w Łowiczu i jego okolicach, ma problemy. Prokuratura już po raz drugi sprawdza, czy rozgłośnia nie wyłudziła ponad 260 tys. złotych dotacji.
Więcej…
 
<< Początek < Poprzedni 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Dalej > Ostatnie >>

pomorskie zachodniopomorskie warmińsko-mazurskie podlaskie mazowieckie kujawsko-pomorskie lubuskie wielkopolskie łódzkie dolnośląskie opolskie śląskie świętokrzyskie małopolskie podkarpackie lubelskie