Od 1 stycznia 2018 r. strona nie jest aktualizowana.

Tematyka wolności słowa została przeniesiona na stronę główną
Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, dostępną na: www.hfhr.pl

OŚWIĘCIM. Monika Pawłowska: Z dnia na dzień wyrzucono mnie z pracy PDF Drukuj Email
Czwartek, 03 Wrzesień 2009 13:09
Monika Pawłowska, od 15 lat twarz lokalnego kanału telewizji, straciła pracę. Powody jej zwolnienia przez Piotra Pacygę, właściciela Akademii Nauki, która jest wydawcą Telewizji Oświęcim nie są na razie znane. Dotychczasowy szef Pawłowskiej obiecał jednak przesłać mediom oświadczenie w tej sprawie.

Redaktor naczelna TVO w niezwykle emocjonalnym wystąpieniu nadanym w poniedziałkowym wydaniu Teledziennika pożegnała się z widzami. Z trudem powstrzymywała łzy.

- Rozstaje się z państwem nie z własnej woli. W piątek zostałam wyrzucona z telewizji. Wyrzucona - nie mogę powiedzieć, że podziękowano mi za pracę, bo nie padło „dziękuję”. Rok temu zmuszona byłam do oddania telewizji. Teraz z dnia na dzień wyrzucono mnie z pracy. Naciskano, naciskano i wreszcie udało się - mówiła na antenie TVO Monika Pawłowska. - Dziękuję wszystkim za wszystko - dodała na zakończenie. Przy tych słowach kolorowy obraz stał się czarno-biały.

Od dłuższego czasu mówiono, że TVO naraża się bardzo poważnie władzom miasta, bezwzględnie krytykując Janusza Marszałka, prezydenta Oświęcimia. W krytyce brylował głównie Marcin Magiera, który pojawił się w TVO pod koniec ubiegłego roku. Jednak to Monika Pawłowska, jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, zbierała cięgi za krytyczne materiały.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku, gdy Pawłowska zrezygnowała z prowadzenia Telewizji Oświęcim, przejął ją właśnie Piotr Pacyga. Okoliczności konkursu ofert są niejasne. TV Vectra, na której kanale działają programy lokalne oczekiwała przedstawienia biznesplanu. Takowy wpłynął do centrali Vectry. Wygrała jednak oferta Akademii Nauki, która według naszej wiedzy zawierała się w jednym zdaniu: Wyrażam wolę przejęcia Telewizji Oświęcim.

Piotr Pacyga, ten sam, który wygrał ogłoszony przez Janusza Marszałka przetarg na dzierżawę słupów ogłoszeniowych i którego biuro tłumaczeń Tutor wykonuje usługi dla Urzędu Miasta Oświęcim, twierdzi że zwolnienie Moniki Pawłowskiej nie jest częścią nowej strategii TVO.

- Jestem na targach w Katowicach. Nie widziałem wystąpienia pani Moniki, które wyemitowano bez mojej wiedzy. Gdy się z nim zapoznam, wydam oświadczenie w sprawie jej zwolnienia z pracy - powiedział nam w rozmowie telefonicznej Piotr Pacyga.

- Czy zdarzył się jakiś incydent, który miał wpływ na pańską decyzję? - spytaliśmy.

- Tak, chodzi o incydent, konkretnie o finanse. W swoim czasie prześlę swoje stanowisko i dokumenty, faktury, z których wszystko będzie wynikało - dodał właściciel TVO.

- Chciałem pomóc pani Monice. Ale czasami tak się zdarza, że człowiek chcąc pomóc zaszkodzi - powiedział Janusz Marszałek, prezydent Oświęcimia.


Źródło: Fakty Oświęcim (2 września 2009 r.), artykuł dostępny na: www.faktyoswiecim.pl/index.php
 
Neofaszyści na wiecu Forum Jedności i Godności Lokatorów na Rynku Głównym w Krakowie PDF Drukuj Email
Poniedziałek, 10 Sierpień 2009 15:22

W telewizyjnej Kronice Krakowskiej, wyemitowano materiał sugerujący, że uczestnicy lokatorskich protestów to rasiści. Na żądania sprostowania ze strony organizatorów kierownictwo lokalnej TVP początkowo nie reagowało.

Więcej…
 
Urażony szef policji ściga za wpis na forum PDF Drukuj Email
Środa, 22 Lipiec 2009 11:44
Na forum dyskusyjnym  tygodnika "Przełom" jeden z internautów oskarżył komendanta miejscowej policji o nadużywanie władzy i traktowanie radiowozów jak taksówek. Oburzony szef policji zgłosił sprawę do prokuratury.
Więcej…
 
<< Początek < Poprzedni 1 2 3 4 5 6 7 Dalej > Ostatnie >>

pomorskie zachodniopomorskie warmińsko-mazurskie podlaskie mazowieckie kujawsko-pomorskie lubuskie wielkopolskie łódzkie dolnośląskie opolskie śląskie świętokrzyskie małopolskie podkarpackie lubelskie