Od 1 stycznia 2018 r. strona nie jest aktualizowana.

Tematyka wolności słowa została przeniesiona na stronę główną
Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, dostępną na: www.hfhr.pl

Czy dziennikarka Gazety Mławskiej naruszyła dobra osobiste? PDF Drukuj Email
Środa, 29 Wrzesień 2010 12:58
Do Sądu Okręgowego w Płocku wpłynął pozew stwierdzający naruszenie dóbr osobistych przez Spółdzielnie Pracy Ciech - Press w Ciechanowie. Spółdzielnia jest wydawcą Gazety Ciechanowskiej i m.in. Gazety Mławskiej. 
Więcej…
 
Tygodnik Nowy Dzwon wolny od postępowania sądowego PDF Drukuj Email
Wtorek, 07 Wrzesień 2010 21:02
Sąd Rejonowy w Siedlcach wydał zarządzenie o bezskuteczności prywatnego aktu oskarżenia wniesionego przeciwko redaktor naczelnej gazety Nowy Dzwon - tygodnika informacyjnego z Mińska Mazowieckiego. Redaktorce naczelnej zarzucano czyn z art 212 kodeksu karnego. Oskarżyciel nie uzupełnił braków formalnych aktu oskarżenia i nie zapłacił wymaganej kwoty  tytułem zryczałtowanej równowartości wydatków postępowania. Zarządzenie jest prawomocne i tym samym czyni prywatny akt oskarżenia bezskutecznym. 
 
Akt oskarżenia dla dziennikarza za ujawnienie akt w sprawie seksafery PDF Drukuj Email
Środa, 21 Lipiec 2010 21:37

Dnia 7 lipca, do Sądu Rejonowego dla Warszawy Mokotowa wpłynął akt oskarżenia przeciwko byłemu dziennikarzowi Dziennika. 
Zarzut to rozpowszechnianie bez zgody sądu materiałów z postępowania przygotowawczego w sprawie seksafery. Akt oskarżenia sformułowano na podstawie trzech artykułów, które dziennikarz zamieścił w styczniu w Dzienniku. 

Więcej…
 
<< Początek < Poprzedni 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Dalej > Ostatnie >>

pomorskie zachodniopomorskie warmińsko-mazurskie podlaskie mazowieckie kujawsko-pomorskie lubuskie wielkopolskie łódzkie dolnośląskie opolskie śląskie świętokrzyskie małopolskie podkarpackie lubelskie