Od 1 stycznia 2018 r. strona nie jest aktualizowana.

Tematyka wolności słowa została przeniesiona na stronę główną
Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, dostępną na: www.hfhr.pl

Zbigniew Ziobro zamierza pozwać Politykę PDF Drukuj Email
Poniedziałek, 01 Marzec 2010 22:31
Europoseł PiS Zbigniew Ziobro zapowiedział, że wytoczy proces przeciwko tygodnikowi Polityka. Były minister sprawiedliwości uznał za zniesławiającą publikację na temat materiałów, które za rządów PiS miały być zbierane na polityków opozycji. Powodem jest artykuł opublikowany na stronie internetowej Polityki pt. Jak PiS zbierał haki. 
Więcej…
 
Czy TVP obciąży siedzibę by uzyskać kredyt? PDF Drukuj Email
Środa, 24 Luty 2010 08:59

Mimo, że przetarg na kredyt obrotowy w wysokości 100 mln zł dla TVP rozstrzygnął się już w zeszłym roku, wciąż nie została podpisana umowa ze zwycięskim Bankiem Pekao SA. Okazuje się, że pomimo zakończenia się postępowania przetargowego, strony ciągle negocjują szczegółowe warunki umowy. Pojawiły się nawet pogłoski, że bank mógłby się z pożyczki wycofać. Wiadomości te dementuje jednak rzecznik prasowy TVP Stanisław Wojtera.
Więcej…
 
Sąd wyrokuje w sporze między dziennikarzami PDF Drukuj Email
Środa, 24 Luty 2010 08:42
Sąd Rejonowy w Warszawie warunkowo umorzył (na okres jednego roku próby) postępowanie karne wobec dziennikarzy Gazety Wyborczej Wojciecha Czuchnowskiego i Marcina Kowalskiego. Zostało wobec nich wniesione oskarżenie prywatne z art. 212 par.2 kodeksu karnego. W konsekwencji obaj mają wpłacić po 5 tys. zł na rzecz warszawskiej Fundacji Hospicjum Onkologiczne Świętego Krzysztofa i zwrócić koszty sądowe. Oskarżenie wniósł Przemysław Orcholski - były dziennikarz Wiadomości TVP, któremu w 2003 roku Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich przyznało tytuł Hieny Roku.
Więcej…
 
<< Początek < Poprzedni 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Dalej > Ostatnie >>

pomorskie zachodniopomorskie warmińsko-mazurskie podlaskie mazowieckie kujawsko-pomorskie lubuskie wielkopolskie łódzkie dolnośląskie opolskie śląskie świętokrzyskie małopolskie podkarpackie lubelskie