Od 1 stycznia 2018 r. strona nie jest aktualizowana.

Tematyka wolności słowa została przeniesiona na stronę główną
Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, dostępną na: www.hfhr.pl

Trudne losy Tygodnika Pułtuskiego PDF Drukuj Email
Środa, 10 Luty 2010 00:24
Z niemałymi problemami musi się zmagać redakcja Tygodnika Pułtuskiego, od kiedy jeden z dziennikarzy opisał i udokumentował sprawę niejasnych powiązań rodzinnych w Urzędzie Gminy Obryte w powiecie pułtuskim. Cała historia zaczęła się w 2007 roku, kiedy ujawniony został nepotyzm urzędniczy pomiędzy sekretarzem Urzędu Gminy a jego małżonką - dyrektor Gminnego Zespołu Ekonomiczno - Administracyjnego Szkół i Przedszkoli oraz ich dziećmi pracującymi m.in. w jednostkach samorządu gminnego.
Więcej…
 
Nadchodzą trudne czasy dla telewizji regionalnych PDF Drukuj Email
Piątek, 29 Styczeń 2010 14:54

Z powodu coraz niższych wpływów z abonamentu, lokalne ośrodki telewizji publicznej muszą przygotowywać się na nadejście trudnych dni. Coraz częściej rezygnują z audycji informacyjnych, o kulturze i sporcie, wstawiając do ramówek powtórki programów.

Więcej…
 
Tryumf wolności słowa PDF Drukuj Email
Czwartek, 05 Listopad 2009 09:19

Sąd Okręgowy w Siedlcach oddalił pozew o ochronę dóbr osobistych właściciela sklepów Topaz złożony przeciwko Gazecie Sokołowskiej. Powód domagał się odszkodowania w wysokości 50.000 zł. oraz zamieszczenia sprostowania. Pozwany obawiał się, że w przypadku uwzględnienia powództwa żądana suma zrujnuje gazetę. Wyrok nie jest jeszcze prawomocny.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzedni 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Dalej > Ostatnie >>

pomorskie zachodniopomorskie warmińsko-mazurskie podlaskie mazowieckie kujawsko-pomorskie lubuskie wielkopolskie łódzkie dolnośląskie opolskie śląskie świętokrzyskie małopolskie podkarpackie lubelskie