Od 1 stycznia 2018 r. strona nie jest aktualizowana.

Tematyka wolności słowa została przeniesiona na stronę główną
Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, dostępną na: www.hfhr.pl

Obrażanie w sieci PDF Drukuj Email
Poniedziałek, 30 Maj 2011 07:05
Z zawiadomienia szefa MSZ Radosława Sikorskiego stołeczna prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie pomówienia go w sieci. Minister chce,aby odpowiedzialność nie ponosili jedynie internauci, ale również wydawcy portali i moderatorzy forów.

Paweł Wolicki, burmistrz Dębicy, w wywiadzie udzielonym gazecie 'Super Nowości' zapowiada, że jeżeli minister Sikorski wygra sprawę w sądzie, to najprawdopodobnie on uczyni podobnie i powiadomi śledczych na temat obraźliwych internetowych wpisów pod jego adresem. Jak zaznacza te negatywne komentarze osiągają apogeum w okresie kampanii wyborczej i dotyczą nie tylko jego osoby, ale również członków rodziny. 'Internet, jak kiedyś ubikacja na dworcu. Można tam wejść i bezkarnie pisać wszystko na ścianie. Ludzie wylewają swoje frustacje, niezadowolenie albo zwyczajną nienawiść w stosunku do innych."- twierdzi burmistrz Wolicki.


Źródło: Paweł Galek, W Internecie, jak w brudnym i śmierdzącym szalecie, Super Nowości, 30.05.2011.


A. Adamska


 
Wpis nawołujący do zabójstwa premiera i prezydenta? PDF Drukuj Email
Sobota, 21 Maj 2011 10:28
Dział bezpieczeństwa Wirtualnej Polski skierował zawiadomienie do Komendy Głównej Policji, dotyczace komentarza umieszczonego na forum portalu.

KGP przekazała sprawę do dębickiej Prokuratury Rejonowej, ponieważ to na jej terenie dokonano wpisu komentarza. 2 stycznia 2011 na forum WP internauta napisał: ,,Wyjdźmy na ulice. Obalić III RP, obalmy kapitalizm. Gdzie są ikony Solidarności? Są razem ze złodziejami. Wałęsa to największy zdrajca sprawiedliwości społecznej. Obalmy PO, znieśmy system, chodźmy do Warszawy. Zabijmy Tuska i Komorowskiego, Komorowską zgwałćmy, a Sejm spalmy. Wyjdźmy protestować, strzelając do nich. Usuńmy ich z władzy. Weźmy za broń i strzelajmy w stronę zdrajców". Pod komentarzem pojawiły się wpisy innych internautów zbulwersowanych wpisem. Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie nawoływania w miejscu publicznym do zabójstwa prezydenta Komorowskiego i premiera Donalda Tuska. Jak ustalono, komentarz został umieszczony na forum przez 53- letniego mieszkańca Stobiernej k. Dębicy. Mężczyzna twierdzi, iż nie jest autorem wpisu. Na razie policjanci wysłali komputer do analizy przez biegłego, w celu ustalenia kto jest autorem komentarza. Za nawoływanie do zabójstwa w miejscu publicznym grozi do trzech lat więzienia.


Źródło: Marcin Kobiałka, Kto nawoływał do zabójstwa premiera? Gazeta Wyborcza Rzeszów, 20.05.2011.

A.Adamska

 
Samorząd kontra telewizja PDF Drukuj Email
Sobota, 21 Maj 2011 09:52
Radni Tarnobrzega chcą przeprosin od TVN za wyemitowany 21 kwietnia odcinek ,,Uwagi", pt. ,,Miasto młodocianych bandziorów". Zwrócili się z protestem do TVN-u, obecnie czekają na odpowiedź. Natomiast w sąsiedniej Stalowej Woli prezydent od pięciu lat procesuje się z TVP i też chce przeprosin. Powodem zaistniałej sytuacji był odcinek ,,Misji", w której przedstawiono miasto jako miejsce przesiąknięte korupcją, a odpowiedzialnym za to miał być sam prezydent. Prezydent Andrzej Szlęzak odczekał stosowny czas na przeprosiny, a następnie zaczął się ich domagać przed sądem. Proces nadal trwa.


Źródło: Samorządowcy nie boją się telwizji, Super Nowości, 17.05.201.
supernowosci24.pl/samorzadowcy-nie-boja-sie-telewizji/A. Adamska

 
<< Początek < Poprzedni 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Dalej > Ostatnie >>

pomorskie zachodniopomorskie warmińsko-mazurskie podlaskie mazowieckie kujawsko-pomorskie lubuskie wielkopolskie łódzkie dolnośląskie opolskie śląskie świętokrzyskie małopolskie podkarpackie lubelskie