Od 1 stycznia 2018 r. strona nie jest aktualizowana.

Tematyka wolności słowa została przeniesiona na stronę główną
Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, dostępną na: www.hfhr.pl

Sąd okręgowy podtrzymał karę grzywny i nawiązkę wobec dziennikarki z Białegostoku PDF Drukuj Email
Poniedziałek, 25 Maj 2009 18:38
Dnia 25 maja 2009 r. w Sądzie Okręgowym w Białymstoku odbyła się rozprawa w sprawie Marzanny Ł. oskarżonej z prywatnego aktu oskarżenia o zniesławienie przez byłą sędzię, o której napisała w jednym z artykułów, że została "ukarana za niejasne związki ze światem przestępczym, m.in. chodziło o rolę którą odegrała w sprawie, w które zamieszany był jej mąż". Pani sędzia straciła swój urząd w wyniku postępowania dyscyplinarnego wytoczonego wobec niej. Postępowanie wobec dziennikarki odbywało się w sądzie, w którym sędzia sądziła przez większość swojego życia zawodowego.
Sąd pierwszej instacji uznał dziennikarkę winną zarzucanego czynu i wymierzył karę grzywny oraz nawiązkę o łącznej wartości ok. 8,000 zł. Apelację w sprawie złożyła oskarżona oraz jej pełnomocnik.
Rozprawa odbyła się z wyłączeniem jawności. Rozprawę obserwaowała Dominika Bychawska.
Sąd Okręgowy oddalił apelację wskazując w ustnym uzasadnieniu, że dziennikarka nie dochowała należytej staranności, że jej wypowiedź była przesadzona oraz, że nie dotyczyła osoby publicznej ponieważ w czasie pisania artykułów sędzia nie pełniła już funkcji państwowej. Ponadto, Sąd wskazał, że "związek przestępczy" ma negatywną konotację w języku potocznym i wskazuje na związek mafijny, z jakim to sędzia nie miała żadnych powiązań.
 
Prawica Rzeczypospolitej skarży się na białostockie media publiczne PDF Drukuj Email
Środa, 13 Maj 2009 20:19
Prawica Rzeczypospolitej złożyła oficjalny protest do Państwowej Komisji Wyborczej i Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Jej zdaniem media publiczne w Białymstoku złamały ordynację wyborczą i podzieliły komitety wyborcze na lepsze i gorsze.
Więcej…
 
TVP deleguje dyrektora z Białegostoku do Olsztyna PDF Drukuj Email
Poniedziałek, 11 Maj 2009 19:18
Wiesław Rajewski, dotychczasowy zastępca dyrektora TVP Białystok, został dyrektorem olsztyńskiego oddziału TVP. Jak informuje dyretor TVP Białystok, Rajewski został tam jedynie oddelegowany, dlatego w Białymstoku nie zostanie zatrudniony nowy zastępca dyrektora.
Rajewski przyszedł do TVP Białystok pod koniec 2006 r. Politycznie jest powiązany z Samoobroną.
 
<< Początek < Poprzedni 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Dalej > Ostatnie >>

pomorskie zachodniopomorskie warmińsko-mazurskie podlaskie mazowieckie kujawsko-pomorskie lubuskie wielkopolskie łódzkie dolnośląskie opolskie śląskie świętokrzyskie małopolskie podkarpackie lubelskie