Od 1 stycznia 2018 r. strona nie jest aktualizowana.

Tematyka wolności słowa została przeniesiona na stronę główną
Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, dostępną na: www.hfhr.pl

Burmistrz Chojnic przegrał proces za nazwanie artysty klaunem PDF Drukuj Email
Czwartek, 09 Wrzesień 2010 17:17
Areseniusz Finster będzie musiał wpłacić tysiąc złotych na rzecz Fundacji Pomocy Ofiarom Przestępstw oraz 300 złotych na rzecz poszkodowanego, orzekł we wtorek chojnicki sąd. Mariusz Janik, kontrowersyjny miejscowy artysta oskarżał samorządowca o to, że go obraził w jednej z ogólnopolskich stacji telewizyjnych. Finster nazwał Janika klaunem. Sąd warunkowo umorzył postępowanie karne wobec Finstera, dlatego nie będzie figurował on w rejestrze skazanych i nadal może pełnić swój urząd. Burmistrz zapowiedział, że nie zamierza odwoływać się od wyroku. 
Więcej…
 
Krzysztof Wyszkowski nie zniesławił Wałęsy nazywając go współpracownikiem SB "Bolkiem" PDF Drukuj Email
Wtorek, 31 Sierpień 2010 18:00
Wyszkowski powiedział w listopadzie 2005 r. w telewizji, ze Wałęsa miał donosić bezpiece za pieniądze. Krótko przed tym b. prezydent otrzymał z IPN status osoby pokrzywdzonej. Skierował pozew do sądu. Domagał się od Wyszkowskiego przeprosin oraz wpłaty 40 tys. zł na cel charytatywny.
Więcej…
 
Śledztwo w sprawie znieważenia Putina umorzone PDF Drukuj Email
Wtorek, 31 Sierpień 2010 17:56
Podczas wizyty premiera Rosji Władimira Putina 1 września 2009 r. w Sopocie na trawniku przed hotelem Sheraton pojawili się przebierańcy w stroju penisa z napisem "Putin". Premierowi Rosji zarzucili łamanie praw człowieka, krzyczeli "morderca", ktoś z zebranych rzucił: "Putin to penis". W stroju penisa siedział Rachoń z sopockiego PiS. Okrzyki wznosił też jego kolega Świderski.
Więcej…
 
<< Początek < Poprzedni 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Dalej > Ostatnie >>

pomorskie zachodniopomorskie warmińsko-mazurskie podlaskie mazowieckie kujawsko-pomorskie lubuskie wielkopolskie łódzkie dolnośląskie opolskie śląskie świętokrzyskie małopolskie podkarpackie lubelskie