Od 1 stycznia 2018 r. strona nie jest aktualizowana.

Tematyka wolności słowa została przeniesiona na stronę główną
Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, dostępną na: www.hfhr.pl

"Witraż urzędowy" PDF Drukuj Email
Wtorek, 14 Lipiec 2009 12:29
Kiedy władza samorządowa w swoje ręce bierze czwartą władzę - trudno znaleźć granicę między dziennikarstwem, a propagandą. Od kilku dni tej granicy szuka grupa świętochłowickich radnych, która na łamach lokalnego periodyku, redagowanego przez urząd miasta obwiniana jest za blokowanie rozwoju miasta. Krzyczącymi nagłówkami, ale bez możliwości obrony. Wydawca, czyli lokalny tygodnik od odpowiedzialności za treść się odżegnuje, a radni, którzy pod informacjami się podpisali dotąd sprawy oficjalnie skomentować nie chcieli (...).
Więcej:
http://www.tvs.pl/informacje/12760/


 
Zatkany Wizjer PDF Drukuj Email
Czwartek, 09 Lipiec 2009 07:11
Emeryci ze Stowarzyszenia "Nasz Park" rozpoczęli wydawanie własnej gazetki. Gazetkę nazwali "Kuklok", co po śląsku oznacza "wizjer". W gazetce zaczęli pisać o różnych rzeczach jak np. o sprzedaży pamiątek ze Stadionu Śląskiego, ale pojawiły się też tematy dotyczące Wojewódzkiego Parku Kultury i Wypoczynku w Chorzowie. Bezpłatna gazetkę, która dotąd ukazała się 2 razy rozdawali w różnych miejscach, w tym również w WPKiW. Wkrótce potem otrzymali informację, że park nie jest przestrzenią publiczną a ponadto przeszkadzają spacerowiczom, zatem gazetki w parku dystrybuować nie powinni.

Źródło
http://miasta.gazeta.pl/katowice/1,35019,6794906,WPKiW_to_prywatny_teren__Moga_go_ogrodzic.html


 
Były dyrektor Telewizji Katowice - Maciej W., skazany wyrokiem Sądu Rejonowego w Bytomiu PDF Drukuj Email
Poniedziałek, 08 Czerwiec 2009 08:41
Sprawa dotyczyła działalności Macieja W. w Centrum Szkolenia i Adaptacji Zawodowej w Bytomiu. W 2005 r. Maciejowi W., wówczas już szefowi TVP Katowice, oraz dwóm innym członkom zarządu Centrum Szkolenia i Adaptacji Zawodowej w Bytomiu, którego w latach 1999-2004 W. był wiceprezesem, przedstawiono zarzuty nieprawidłowego prowadzenia ksiąg rachunkowych, nierzetelnego sporządzania sprawozdań finansowych, niezgłoszenia upadłości spółki, usiłowania wyłudzenia ndotacji z funduszu PHARE oraz zakupu niepotrzebnych opracowań szkoleń.
Więcej…
 
<< Początek < Poprzedni 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Dalej > Ostatnie >>

pomorskie zachodniopomorskie warmińsko-mazurskie podlaskie mazowieckie kujawsko-pomorskie lubuskie wielkopolskie łódzkie dolnośląskie opolskie śląskie świętokrzyskie małopolskie podkarpackie lubelskie