Od 1 stycznia 2018 r. strona nie jest aktualizowana.

Tematyka wolności słowa została przeniesiona na stronę główną
Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, dostępną na: www.hfhr.pl

Mowa nienawiści - akt oskarżenia wnisiony PDF Drukuj Email
Poniedziałek, 06 Kwiecień 2009 18:54
27-letni mężczyzna z Wodzisławia Śląskiego odpowie przed sądem za neofaszystowskie publikacje, nawołujące do wrogości i nienawiści na tle narodowościowym i rasowym.
Więcej…
 
Alicja Tysiąc kontra “Gość Niedzielny”. PDF Drukuj Email
Poniedziałek, 06 Kwiecień 2009 11:04
W Sądzie Okręgowym w Katowicach trwa proces z powództwa Alicji Tysiąc, która pozwała redaktora naczelnego i wydawcę tygodnika “Gość Niedzielny”. Chodzi o serię artykułów, w których wg powódki “Gość Niedziekny” sugerował, że próbowała ona dopuścić się zabójstwa i porównał ją do zbrodniarzy nazistowskich. Tysiąc domaga się oficjalnych przeprosin i 50 tys. Zł zadośćuczynienia.

Źródło: Nasz Dziennik (3 kwietnia 2009)
 
Śmietnik medialny według Biskupa Pieronka PDF Drukuj Email
Piątek, 13 Marzec 2009 10:23
Dnia 13 marca 2009 r.  w Dzienniku Zachodnim ukazał się artykuł Biskupa Tadeusza Pieronka pt. "Śmietnik medialny". Autor odnosi się do mediów i misji publicznej mediów państwowych. Autor wskazuje na rzetelność mediów i liczbę informacji, jakie każdego dnia są publikowane. Większość z nich jest jednak nie przydatna i małostkowa.
Więcej…
 
<< Początek < Poprzedni 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Dalej > Ostatnie >>

pomorskie zachodniopomorskie warmińsko-mazurskie podlaskie mazowieckie kujawsko-pomorskie lubuskie wielkopolskie łódzkie dolnośląskie opolskie śląskie świętokrzyskie małopolskie podkarpackie lubelskie