Od 1 stycznia 2018 r. strona nie jest aktualizowana.

Tematyka wolności słowa została przeniesiona na stronę główną
Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, dostępną na: www.hfhr.pl

Dziennikarze z Gliwice nie mają wstępu do Urzędu miasta PDF Drukuj Email
Środa, 03 Marzec 2010 14:54
Miała być konferencja prasowa. Zapowiedzino ją na stronie internetowej Urzędu Miasta. Skończyło się jednak na wyczekiwaniu dziennikary po drzwiami.

Więcej:
http://www.24gliwice.pl/wiadomosci/?p=15979#comment-12576

 
Rozprawa w Sądzie Apelacyjnym - sprawa Alicji Tysiąc kontra "Gość Niedzielny" PDF Drukuj Email
Poniedziałek, 22 Luty 2010 09:35
W sądzie Apelacyjnym w Katowicach odbyła się rozprawa odwoławcza.. Alicja Tysiąc uważa, że publikacje, które ukazały się na łamach gazety, tuż po wygranym przez nią procesie w Strasburgu, były  obraźliwe i  naruszyły jej godność. "Gość Niedzielny" stoi na stanowisku, że korzystał jedynie z wolności prasy i miał prawo krytykować Tysiąc za jej próbę usunięcia ciąży.  Strony podtrzymały swoje stanowiska, ale sąd odroczył publikację wyroku do 5 marca.
Od wyroku wydanego przez Sąd Okręgowy, zgodnie z którym "Gość Niedzielny" ma przeprosić Alicję Tysiąc i wypłacić jej 30 tysięcy złotych zadośćuczynienia odwołał się redaktor naczelny "Gościa Niedzielnego" - ksiądz Marek Gancarczyk i wydawca - archidiecezja katowicka. 
Alicja Tysiąc zapowiedziała, że wytoczy kolejne procesy osobom, które obrażały ją i jej dzieci.

Źródła: Dziennik Zachodni (18 luty 2010 r.)

Dziennik Zachodni

Dziennik Zachodni 
Jerzy Nachel ma być nowym szefem w ośrodka TVP w Katowicach. PDF Drukuj Email
Czwartek, 18 Luty 2010 10:00
Wg doniesień prasowych Jerzy Nachel ma mieć poparcie lewicy, podczas gdy poprzednik kojarzony był z prawicą. W odróżnieniu od odwołanego właśnie przez zarząd TVP Miłosza Staweckiego, Jerzy Nachel ma doświadczenie związane z telewizją. W przeszłości  był dziennikarzem, sekretarzem redakcji i szefem "Aktualności " - lokalnych wiadomości TVP Katowice.

Źródło:
http://katowice.gazeta.pl/katowice/1,35063,7564403,Zmiana_szefa_na_Bytkowie__Nowym_dyrektorem_jest___.html (17 luty 2010 r.)


 
<< Początek < Poprzedni 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Dalej > Ostatnie >>

pomorskie zachodniopomorskie warmińsko-mazurskie podlaskie mazowieckie kujawsko-pomorskie lubuskie wielkopolskie łódzkie dolnośląskie opolskie śląskie świętokrzyskie małopolskie podkarpackie lubelskie