Od 1 stycznia 2018 r. strona nie jest aktualizowana.

Tematyka wolności słowa została przeniesiona na stronę główną
Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, dostępną na: www.hfhr.pl

Odwołano dyrektora ośrodka TVP Katowice PDF Drukuj Email
Poniedziałek, 15 Luty 2010 12:48
Z funkcji dyrektora ośrodka TVP w Katowicach został odwołany jej dotychczasowy dyrektor -   Miłosz Stawecki, kojarzony z PiS. Stawecki objął stanowisko w czasach prezesa Andrzeja Urbańskiego. Wcześniej, gdy dyrektorem Ośrodka TVP Katowice był Maciej Wojciechowski, Stawecki pełnił funkcję dyrektora odpwiedzialnego za sprawy ekonomiczne, był też głównym specjalistą d/s kontroli ekonomicznej. Przed objęciem funkcji w TVP zajmował się sprzedażą samochodów w jednym salonów samochodowych.
W czasie, gdy funkcję dyrektora ośrodka TVP w Katowicach pełnił ,początkowo Maciej Wojciechowski, a następnie Miłosz Stawecki z pracy odeszło wielu doświadczonych dziennikarzy. Duża część z nich m.in. Artur Koziołek, Mirosław Cichy, Agnieszka Świdzińska czy Piotr Piętka nadal pracuje w TVP,bo po odejściu z ośrodka w Katowicach, sprawdzili się w Warszawie.  Inni znaleźli pracę w konkurencyjnych stacjach. W tym czasie zwolniono też z pracy publicystkę Dagmarę Drzazgę, wieloktrotnie nagradzaną w kraju i za granicą za swoje filmy, ale po proteście jej przywrócenie do pracy  nakazał Zarząd TVP.


Źródło: Dziennik Zachodni (13 luty 2010 r.)


Więcej o zwolnieniu szefa TVP Katowice:

http://www.dziennikzachodni.pl/slask/221070,kolejne-polityczne-rozdania-w-katowickim-osrodku-tvp,id,t.html#pzw_34329
 
W Ożarowicach wójt dyrygentem lokalnych mediów PDF Drukuj Email
Środa, 03 Luty 2010 08:02
W Ożarowicach życie toczy się prawie tak jak w telewizyjnym serialu "Ranczo"- wójt zamknął gazetę, bo dziennikarze nie słuchali jego wytycznych.

Dziennikarze gminnej gazety napisali o planowanej budowie kolei, która ma być prowadzona przez teren gminy. Inwestycja budzi kontrowersjie, bo niektóre warianty jej przebiegu budzą wśród mieszkańców kontrowersje, w gazecie pojawiły się informacje, że niektóre decyzje wójta nie były trafne. Tekst został napisany, ale gazeta "Nasze Gminne Sprawy"  do rąk czytelników nie dotarła. Gmina Ożarowice, która jest wydawcą pisma wstrzymała druk.

Źródło:
http://katowice.gazeta.pl/katowice/1,35019,7518143,Gazeta_nie_chciala_byc_tuba_wladzy__to_wojt_ja_zamknal_.html (2 luty 2010 r.)
 
Radio pozwało swojego byłego szefa o naruszenie dóbr osobistych. PDF Drukuj Email
Poniedziałek, 25 Styczeń 2010 08:05
Były prezes Radia Katowice - Wojciech Poczachowski wystąpił w aduycji Radia Maryja, gdzie mówił na temat mediów publicznych. Miał tam powiedzieć, ze za jego odwołaniem stali ludzie kierujący się prywatnym interesem, oraz , że rozgłośnia zeszła do poziomu "jakiegoś zakładowego radyjka".
Nowy zarząd Radia pozwał go do sądu o naruszenie dóbr osobistych. Sprawą zajął się Sąd Okręgowy w Katowicach,
Poczachowski, będący obecnie członkiem zarządu Polskiego Radia SA i członkiem rady nadzorczej Radia Katowice, uważa, że pozew to nieporozumienie.

Żródło:
http://katowice.gazeta.pl/katowice/1,35019,7464426,Radio_Katowice_pozwalo_swojego_bylego_prezesa.html
 
<< Początek < Poprzedni 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Dalej > Ostatnie >>

pomorskie zachodniopomorskie warmińsko-mazurskie podlaskie mazowieckie kujawsko-pomorskie lubuskie wielkopolskie łódzkie dolnośląskie opolskie śląskie świętokrzyskie małopolskie podkarpackie lubelskie