Od 1 stycznia 2018 r. strona nie jest aktualizowana.

Tematyka wolności słowa została przeniesiona na stronę główną
Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, dostępną na: www.hfhr.pl

Dyskusja o TVP Kielce PDF Drukuj Email
Wtorek, 02 Marzec 2010 22:15

Uczestnicy konferencji "Znaczenie mediów publicznych dla rozwoju regionalnego", która odbyła się 1 marca 2010r. zgodnie uznali, że trzeba szybko zmienić przepisy, choćby tymczasowo, aby zasilić telewizję publiczną.

Więcej…
 
Działania naukowców na rzecz niezależności dziennikarzy PDF Drukuj Email
Poniedziałek, 01 Marzec 2010 21:47

Kieleccy naukowcy z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego uznali, że dramatyczna sytuacja finansowa mediów publicznych, głównie oddziału Telewizji Polskiej, wymaga interwencji. Chcą zaangażować społeczeństwo, organizacje pozarządowe oraz polityków i samorządowców do debaty i szukania rozwiązań, aby wesprzeć finansowo redakcje, ale również uchronić je od wpływów partii politycznych. Agnieszka Zaremba, wicedyrektorka Instytutu Nauk Politycznych UJK, zorganizowała konferencję  nt. "Znaczenie mediów publicznych dla rozwoju regionalnego", na którą zostali zaproszeni : Juliusz Braun - były przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, obecnie pracownik Ministerstwa Kultury, parlamentarzyści PO, PiS, SLD i PSL, przedstawiciele oddziału TVP w Kielcach oraz Radia Kielce.

 Trzeba zmienić skład rad programowych, aby o funkcjach w telewizji i innych mediach publicznych nie decydowali politycy. Media powinny pełnić rolę czwartej władzy, a więc powinny politykom i samorządowcom patrzeć na ręce. Można wymagać rzetelności merytorycznej, ale nie dyspozycyjności.  Media publiczne w Kielcach nie mogą być  tubą propagandową jakiegokolwiek polityka. To trzeba zmienić.

 Czytelnicy Gazety zostali poproszeni o wypowiedzi  na pytania: Jak pomagać mediom publicznym, aby jednocześnie wzmocnić ich niezależność? Czy jest to w ogóle możliwe?

Źródło: Gazeta Wyborcza Kielce (28 lutego 2010r.)

http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,35255,7611027,Naukowcy_chca_ratowac_niezaleznosc_dziennikarzy.html?utm_source=Nlt&utm_medium=Nlt&utm_campaign=1077754


 
Polemika dziennikarzy w sprawie projektu prezydenta Kielc PDF Drukuj Email
Czwartek, 25 Luty 2010 08:25
Samorządowcy źle oceniają funkcjonowanie partii politycznych, oskarżają, że ich działania spychają województwo na margines. Ich pospolite ruszenie zwołał prezydent Kielc Wojciech Lubawski.

Dziennikarz Janusz Kędracki twierdzi, że prezydent swoim ruchem nie zawojuje sejmiku, a rządzący województwem politycy potrafią tylko czekać  na pomoc rządu. Koalicja PiS, PO i PSL, ze zdecydowaną dominacją ludowców, zajmuje się głównie celebrowaniem rozdziału unijnych pieniędzy.
Natomiast redakcyjna koleżanka Joanna Gergont uważa, iż projekt jaki proponuje Lubawski jest  właśnie zalążkiem przyszłego, prawdziwego samorządu. Lubawskiego nie ogranicza ciasne myślenie przez pryzmat interesów partii. Jego wizje przyszłości nie zamykają się w granicach administracyjnych miasta, obejmują niemal cały region.
Samorząd nieupolityczniony jest samorządem skutecznym. Wydaje  się, że taka jest jego przyszłość. Polityka powinna być uprawiana na poziomie parlamentu, samorząd powinien być od niej wolny. I projekt jaki proponuje Lubawski wydaje się być właśnie zalążkiem przyszłego, prawdziwego samorządu.


Źródło: Gazeta Wyborcza Kielce (21 luty 2010 r.)


 

http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,35255,7568390,Pomysl_Lubawskiego__Samorzadowcy_kontra_partie.html

http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,35255,7583139,Polemika_dziennikarzy_Gazety_Wyborczej.html?utm_source=Nlt&utm_medium=Nlt&utm_campaign=1077754
 
<< Początek < Poprzedni 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Dalej > Ostatnie >>

pomorskie zachodniopomorskie warmińsko-mazurskie podlaskie mazowieckie kujawsko-pomorskie lubuskie wielkopolskie łódzkie dolnośląskie opolskie śląskie świętokrzyskie małopolskie podkarpackie lubelskie