Od 1 stycznia 2018 r. strona nie jest aktualizowana.

Tematyka wolności słowa została przeniesiona na stronę główną
Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, dostępną na: www.hfhr.pl

Prokuratura odrzuciła doniesienie Lipca na Palikota PDF Drukuj Email
Sobota, 04 Wrzesień 2010 08:15

Świętokrzyski poseł PiS-u Krzysztof Lipiec złożył w prokuraturze doniesienie o naruszeniu czci posła Przemysława Gosiewskiego, zmarłego tragicznie w katastrofie smoleńskiej.

W lipcu Palikot we wpisie w swoim blogu pt. "Gosiewski żyje" zażartował, że widziano go na peronie we Włoszczowie, "jak zmagał się z Ruskimi, ale dał radę". Była to reakcja na wniosek o ekshumację zwłok, z którym wystąpił do prokuratury pełnomocnik wdowy po byłym wicepremierze i świętokrzyskim pośle. "Trzeba ekshumacji wszystkich zwłok, bo być może Rosjanie je porwali i dziś przetrzymują na granicach dawnego imperium. Tak, jesteśmy szaleni. Jesteśmy wariatami - to Nasze Życie" - pisał polityk PO.
Sprawa została przekazana do Prokuratury Rejonowej Warszawa Ochota. Ta odmówiła wszczęcia dochodzenia, nie dopatrując się znamion czynu zabronionego.

Poseł Lipiec krytycznie odniósł się do tej decyzji. Według niego prokuratura daje przyzwolenie na znieważanie zmarłych oraz brak szacunku dla dotkniętej tragedią rodziny.

 

Źródło: Gazeta Wyborcza Kielce (03 września 2010r.)

http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,35255,8334672,Doniesienie_Lipca_na_Palikota_odrzucone.html


 
Konkurs na prezesa Radia Kielce znowu nie rozstrzygnięty PDF Drukuj Email
Wtorek, 17 Sierpień 2010 06:50

Do ostatniego etapu , poniedziałkowych rozmów kwalifikacyjnych,  doszło czterech kandydatów.   Najwyżej oceniono kandydatury panów Tadeusza Sadowskiego i Janusza Knapa, nie było jednak większości, która pozwoliłaby wybrać prezesa.

Zdecydowano, że nie będzie ogłaszany kolejny konkurs. Prezydent RP podpisał bowiem nowelizację ustawy medialnej, a to oznacza, że rozwiązane zostaną rady nadzorcze publicznego radia i telewizji. Dlatego postanowiono, że pan Andrzej Kopeć będzie oddelegowany z rady nadzorczej do pełnienia obowiązków prezesa do 29 października.

 

Źródło: Gazeta Wyborcza Kielce (16 sierpnia 2010r.)

http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,35255,8259577,Znow_nie_wybrano_prezesa_Radia_Kielce__I_konkursu.html?utm_source=Nlt&utm_medium=Nlt&utm_campaign=1077754


 
Andrzej Kopeć wybrany na p. o. prezesa Radia Kielce PDF Drukuj Email
Wtorek, 20 Lipiec 2010 08:06

Ponieważ w dwóch kolejnych konkursach nie udało się wyłonić nowego prezesa Radia Kielce, rada nadzorcza rozgłośni oddelegowała swojego członka na pełniącego obowiązki prezesa od 30 lipca. Kadencja obecnego szefa rozgłośni Janusza Knapa upływa bowiem 29 lipca. Kolejny, trzeci konkurs, zostanie rozstrzygnięty w połowie sierpnia.

Źródło: Gazeta Wyborcza Kielce (19 lipca 2010r.)

http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,35255,8155286,Kopec_na_p_o__prezesa_Radia_Kielce.html


 
<< Początek < Poprzedni 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Dalej > Ostatnie >>

pomorskie zachodniopomorskie warmińsko-mazurskie podlaskie mazowieckie kujawsko-pomorskie lubuskie wielkopolskie łódzkie dolnośląskie opolskie śląskie świętokrzyskie małopolskie podkarpackie lubelskie