Od 1 stycznia 2018 r. strona nie jest aktualizowana.

Tematyka wolności słowa została przeniesiona na stronę główną
Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, dostępną na: www.hfhr.pl

Skandal wokół wyboru prezesa Radia Kielce PDF Drukuj Email
Niedziela, 27 Czerwiec 2010 20:04


Jarosław Karyś, członek rady nadzorczej tej publicznej rozgłośni ogłosił, że był szantażowany w sprawie konkursu na prezesa Radia Kielce, w związku z czym złożył zawiadomienie do prokuratury.  Twierdzi, że do zawiadomienia dołączył dowody, ale nie chce ujawnić, kto go szantażował.

Więcej…
 
Manifestacja nienawiści wobec uczestników marszu przeciwko homofobii PDF Drukuj Email
Niedziela, 13 Czerwiec 2010 14:59

Do kieleckiej prokuratury wpłynęło doniesienie o przestępczym zachowaniu osób, które 16 maja  próbowały zakłócić pierwszy w Kielcach marsz przeciwko homofobii. Osoby, które próbowały zakłócić  marsz skandowały hasła nawołujące do popełnienia zbrodni: „Dobry Gej – martwy Gej” "Jak złapiemy - połamiemy". W obawie o bezpieczeństwo manifestujących policja odwiozła z placu radiowozami 14 osób. Poprzez media informacja o tym dotarła do dużej części społeczeństwa, była to więc mowa nienawiści skierowana do wielu osób homo - i biseksualnych z całego kraju.

Więcej…
 
Zmiana prezesa Radia Kielce? PDF Drukuj Email
Niedziela, 09 Maj 2010 08:42

Jest już kandydat na następcę  Janusza Knapa , chociaż teoretycznie to konkurs ma zdecydować o obsadzie na stanowisko prezesa Radia Kielce. Bo Prawo i Sprawiedliwość, które w pięcioosobowej radzie nadzorczej ma trzy głosy, chce, by radiem rządził ktoś inny. Dla nikogo nie jest tajemnicą, że nominacja, tak jak i Janusza Knapa, tak i teraz będzie polityczna.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzedni 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Dalej > Ostatnie >>

pomorskie zachodniopomorskie warmińsko-mazurskie podlaskie mazowieckie kujawsko-pomorskie lubuskie wielkopolskie łódzkie dolnośląskie opolskie śląskie świętokrzyskie małopolskie podkarpackie lubelskie