Od 1 stycznia 2018 r. strona nie jest aktualizowana.

Tematyka wolności słowa została przeniesiona na stronę główną
Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, dostępną na: www.hfhr.pl

Strajk w Radio Merkury? PDF Drukuj Email
Środa, 29 Wrzesień 2010 16:47
Działająca w rozgłośni Solidarność zamierza wejść w spór zbiorowy z zarządem firmy. Buntują przeciwko zmianom w strukturze spółki .
Więcej…
 
Senator Piotr Gruszczyński wytoczył proces dziennikarce PDF Drukuj Email
Wtorek, 19 Maj 2009 10:41
Dziennikarka Anna Kaźmierska opublikowała felieton pt. "Bajarz Gruszczeński"
 
(http://www.informacjelokalne.pl/modules/news/article.php?storyid=1887&location_id=506&topicid=31),

w którym to opisywała działalność Pana Gruszczyńskiego m.in. w Klubie Olimpijczyka, na stanowisku dyrektora sportowego "Start Gniezno". W felietonie twierdziła, że Gruszczyński przypisuje sobie czyjeś zasługi jako własne. Senator Piotr Gruszczyński uznał, że felieton narusza jego dobra osobiste, i postanowił dziennikarce Annie Kuźmierskiej wytoczyć proces cywilny, w którym to, domaga się od dziennikarki przeprosin w prasie oraz wpłaty na rzecz Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej w wysokości 5000 zł.

W dniu 12 maja odbyła się pierwsza rozprawa w Poznaniu, na której Anna Kaźmierczak zapytana: czy przed napisaniem artykułu kontaktowała się z powodem, odpowiedziała że nie widziała takiej potrzeby,
gdyż felieton to tekst subiektywnej opinii.

Senator Gruszczyński twierdził, że zawarte informacje w feleitonie nie są prawdziwe, jak chociażby to, że jakoby w czasie, gdy był dyrektorem klubu „Start” Gniezno, klub był „wyciągany z długów za publiczne pieniądze”. Jednocześnie jednak odpowiadział twierdząco na pytanie, że w tamtym czasie klub otrzymywał dotacje z kasy miasta.

Kolejna rozprawa ma odbyć się na początku lipca.

Żródło: Proces o felieton, czyli senator Gruszczyński pozywa Annę Kaźmierską, w: www.informacjelokalne.pl
 
Jerzy Nowacki przeciwko Januszowi Pałubickiemu. PDF Drukuj Email
Poniedziałek, 06 Kwiecień 2009 11:02

Dziennikarz Jan Nowacki domaga się publicznych przeprosin od byłego szefa podziemnej “Solidarności” w Wielkopolsce Janusza Pałubickiego. Na konferencji “Solidarność w aktach SB” Janusz Połubicki twierdził, że agentem SB, który na niego donosił w stanie wojennym był Jerzy Nowacki (ówczesny dziennikarz TVP Poznań).

Więcej…
 
<< Początek < Poprzedni 1 2 3 4 5 6 7 Dalej > Ostatnie >>

pomorskie zachodniopomorskie warmińsko-mazurskie podlaskie mazowieckie kujawsko-pomorskie lubuskie wielkopolskie łódzkie dolnośląskie opolskie śląskie świętokrzyskie małopolskie podkarpackie lubelskie