Strona główna O programie Aktualności programu

Od 1 stycznia 2018 r. strona nie jest aktualizowana.

Tematyka wolności słowa została przeniesiona na stronę główną
Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, dostępną na: www.hfhr.pl

Artykuł prawników HFPC o nowelizacji ustawy o IPN w DGP PDF Drukuj Email
Piątek, 02 Marzec 2018 15:51

W "Dzienniku Gazeta Prawna" ukazał się artykuł prawników Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, Doroty Głowackiej i Konrada Siemaszki, na temat nowelizacji ustawy o IPN. Publikacja stanowi polemikę z tekstem Bartosza Lewandowskiego z Instytutu na Rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris, w którym autor uznawał obawy związane z nowelizacją za nieporozumienie. Zdaniem prawników HFPC ryzyko dla wolności słowa jest realne.

Więcej…
 
Stanowisko Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka w sprawie kary nałożonej przez KRRiT na TVN PDF Drukuj Email
Środa, 13 Grudzień 2017 13:37
Zdaniem HFPC upoważnienie przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji Przewodniczącego Rady do nałożenia wyjątkowo surowej kary finansowej na stację telewizyjną TVN w związku ze „sposobem relacjonowania w programie TVN 24 wydarzeń w Sejmie RP i pod Sejmem RP w dniach 16 – 18 grudnia 2016 r.”, bez publicznego podania szczegółowego uzasadnienia tej decyzji, stanowi poważną ingerencję w wolność słowa.
Więcej…
 
II tura konsultacji projektu ustawy o jawności życia publicznego – opinia HFPC i obywatelski projekt ustawy o ochronie sygnalistów PDF Drukuj Email
Piątek, 24 Listopad 2017 16:06
Trwa II tura konsultacji projektu ustawy o jawności życia publicznego. Mimo że usunięto z niego niektóre najbardziej niepokojące przepisy, zaproponowane rozwiązania wciąż niosą ze sobą poważne zagrożenia. Jednocześnie projekt nie rozwiązuje obecnych problemów w regulowanych obszarach. Helsińska Fundacja Praw Człowieka przedstawiła opinię prawną do nowej wersji dokumentu.
 
Jednocześnie w odpowiedzi na sugestie wyrażone w trakcie konferencji 6 listopada przez ministra Macieja Wąsika, który zachęcił uczestników konsultacji do przedstawienia konkretnych propozycji rozwiązań, Fundacja Batorego we współpracy Helsińską Fundacją Praw Człowieka, Forum Związków Zawodowych oraz Instytutem Spraw Publicznych przedstawiła wstępny obywatelski projekt ustawy o ochronie sygnalistów.
Więcej…
 
<< Początek < Poprzedni 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Dalej > Ostatnie >>

pomorskie zachodniopomorskie warmińsko-mazurskie podlaskie mazowieckie kujawsko-pomorskie lubuskie wielkopolskie łódzkie dolnośląskie opolskie śląskie świętokrzyskie małopolskie podkarpackie lubelskie