Strona główna Litygacja

Od 1 stycznia 2018 r. strona nie jest aktualizowana.

Tematyka wolności słowa została przeniesiona na stronę główną
Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, dostępną na: www.hfhr.pl

Odsuwanie od anteny w Radiu Łódź - pierwsza rozprawa przed SR w Łodzi PDF Drukuj Email
Czwartek, 18 Czerwiec 2009 05:28
17 czerwca 2009 r. przed Sądem Rejonowym dla Łodzi-Śródmieścia odbyła się pierwsza rozprawa z powództwa dziennikarza J.W. przeciwko Polskiemu Radiu – Regionalna Rozgłośnia w Łodzi o mobbing w pracy przejawiający się przede wszystkim poprzez tzw. bezpodstawne i dyskryminacyjne "odsuwanie od anteny". W ocenie Fundacji taka praktyka może negatywnie wpływać na niezależność dziennikarską. Z tego powodu Helsińska Fundacja Praw Człowieka wstąpiła do procesu jako organizacja społeczna w trybie art. 61 § 4 Kodeksu postępowania cywilnego.
Więcej…
 
Obserwacja sprawy dziennikarza Jacka D. PDF Drukuj Email
Czwartek, 16 Kwiecień 2009 17:31
Przeciwko dziennikarzowi (Kroniki Beskidzkiej) został wniesiony prywatny akt oskarżenia na podstawie art. 212 par. 2 k.k. w związku z publikacją dotyczącą burmistrza Kalwarii Zebrzydowskiej i jego udziału w postępowaniach dotyczących wyznaczania obowiązku podatkowego dla jego żony.
Więcej…
 
Obserwacja sprawy dziennikarki Edyty Ż. PDF Drukuj Email
Czwartek, 16 Kwiecień 2009 11:27
Dziennikarka Życia Warszawy w 2003 r. wydała szereg artykułów dotyczących sprawy budowy Ratusza w Wilanowie. W artykułach odniosła się do wiceprezes spółki budującej ratusz wraz z miastem wilanowskim. Dziennikarka wskazała, że ta sama osoba – B.Y.- była w zarządzie spółki Ratusz Wilanów, a teraz jest właścicielem spółki budującej nowy ratusz. Dziennikarka opisała również postępowanie, jakie zostało wszczęte przeciwko B.Y. przez prokuraturę i ukrywanie przez nią posiadanego majątku. Właścicielka spółki związanej z budową ratusza wniosła powództwo o ochronę dóbr osobistych w związku z publikacjami.
Więcej…
 
<< Początek < Poprzedni 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Dalej > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
pomorskie zachodniopomorskie warmińsko-mazurskie podlaskie mazowieckie kujawsko-pomorskie lubuskie wielkopolskie łódzkie dolnośląskie opolskie śląskie świętokrzyskie małopolskie podkarpackie lubelskie