Strona główna Litygacja

Od 1 stycznia 2018 r. strona nie jest aktualizowana.

Tematyka wolności słowa została przeniesiona na stronę główną
Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, dostępną na: www.hfhr.pl

SO w Warszawie: Edyta Ż. działała w uzasadnionym interesie społecznym opisując sprawę nieprawidłowości w budowie ratusza w Wilanowie PDF Drukuj Email
Poniedziałek, 09 Listopad 2009 22:38
Dnia 9 listopada 2009 w Sądzie Okręgowym w Warszawie ogłoszono wyrok w sprawie Edyty Ż., dziennikarki  „Życia Warszawy” (sygn. akt II Co 1480/06), która w 2003 r. napisała szereg artykułów dotyczących sprawy budowy Ratusza Wilanów (sprawę opisywaliśmy w Nr 3 Biuletynu Informacyjnego). Sąd uchylił wydany wcześniej wyrok zaoczny, który uwzględniał prawie w całości roszczenia powódki  (nakazywał zapłatę 40 tyś. zł na cel charytatatywny oraz obciążał pozwaną oraz redaktora naczelnego „Życia Warszawy” Marka Z. kosztami procesu).
Więcej…
 
Kobylański p. dziennikarze: Nikt nie chce przyznąć się do winy PDF Drukuj Email
Niedziela, 08 Listopad 2009 16:48
Głosiciel antysemickich poglądów, samozwańczy lider Polonii - tak o polonijnym biznesmenie z Urugwaju i sponsorze Radia Maryja Janie Kobylańskim mówili w sądzie dziennikarze, oskarżeni przez niego o zniesławienie. Nie przyznali się do zarzutu, za który grozi do 2 lat więzienia. W czwartek Sąd Rejonowy dla Warszawy Mokotowa kontynuował trwający od marca br. proces kilkunastu polskich dyplomatów i ludzi mediów, których Kobylański oskarżył w prywatnym procesie karnym o zniesławienie. Chce też on, by każdy z podsądnych wpłacił 100 tys. zł na cel charytatywny.
Więcej…
 
Druga rozprawa w sprawie przeciwko P. Wodniakowi (FaktyOswiecim.pl) PDF Drukuj Email
Piątek, 06 Listopad 2009 12:45
Dnia 5 listopada 2009 r. odbyła się kolejna rozprawa w sprawie o ochronę dóbr osobistych przeciwko redaktorowi naczelnemu i wydawcy  serwisu FaktyOswiecim.pl. Sąd przeprowadził dowód z odtworzenia materiału audiowizualnego, w którym według powoda znajdują się treści naruszające jego dobra osobiste. Sąd ponadto przeprowadził dowód z zeznań dwóch świadków: konkubiny powoda na okoliczność stwierdzenia faktu ostracyzmu towarzyskiego powoda po emisji materiału oraz operatora kamery i montażysty materiału na okoliczność. kontekstu i celu zamieszczenia w/w materiału. Termin kolejnej rozprawy zostanie wkrótce wyznaczony. Na rozprawie był obecny w charakterze obserwatora Łukasz Lasek.
Więcej…
 
<< Początek < Poprzedni 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Dalej > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
pomorskie zachodniopomorskie warmińsko-mazurskie podlaskie mazowieckie kujawsko-pomorskie lubuskie wielkopolskie łódzkie dolnośląskie opolskie śląskie świętokrzyskie małopolskie podkarpackie lubelskie