Strona główna Litygacja

Od 1 stycznia 2018 r. strona nie jest aktualizowana.

Tematyka wolności słowa została przeniesiona na stronę główną
Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, dostępną na: www.hfhr.pl

Druga rozprawa w sprawie przeciwko P. Wodniakowi (FaktyOswiecim.pl) PDF Drukuj Email
Piątek, 06 Listopad 2009 12:45
Dnia 5 listopada 2009 r. odbyła się kolejna rozprawa w sprawie o ochronę dóbr osobistych przeciwko redaktorowi naczelnemu i wydawcy  serwisu FaktyOswiecim.pl. Sąd przeprowadził dowód z odtworzenia materiału audiowizualnego, w którym według powoda znajdują się treści naruszające jego dobra osobiste. Sąd ponadto przeprowadził dowód z zeznań dwóch świadków: konkubiny powoda na okoliczność stwierdzenia faktu ostracyzmu towarzyskiego powoda po emisji materiału oraz operatora kamery i montażysty materiału na okoliczność. kontekstu i celu zamieszczenia w/w materiału. Termin kolejnej rozprawy zostanie wkrótce wyznaczony. Na rozprawie był obecny w charakterze obserwatora Łukasz Lasek.
Więcej…
 
Sprawa Edyty Ż. zakończona PDF Drukuj Email
Poniedziałek, 26 Październik 2009 16:15
Dnia 26 października 2009 r. odbyła się rozprawa w sprawie Edyty Ż. Podczas rozprawy został przesłuchany redaktor naczelny Życia Warszawy Marek Z. W swoich zeznaniach potwierdził, że Edyta Ż. była sumienną dziennikarką oraz opisał jak wyglądało szukanie informacji przez Życie na temat afery Wilanowskiej. Potwierdził on, że redakcja zleciała ekspertyzę wywiadowni gospodarczej na której oparte były materiały dziennikarki. Wskazał on również, że wielokrotnie dostawał telefony od zainteresowanych, poprzez które starano się go przekonać aby odstąpił od pisania o sprawie. Ponieważ powódka nie stawiła się na rozprawie sąd pominął dowód z jej zeznań.
Sąd zamknął rozprawę i odroczył ogłoszenie wyroku do dnia 9 listopada 2009 r., godz. 15 w sali 333.
 
Pierwsza rozprawa w sprawie przeciwko Pawłowi Wodniakowi PDF Drukuj Email
Czwartek, 22 Październik 2009 09:02
Dnia 15 października 2009 r. odbyła się przed Sądem Okręgowym w Krakowie rozprawa z powództwa cywilnego o naruszenie dóbr osobistych przeciwko Pawłowi Wodniakowi - redaktorowi naczelnemu serwisu FaktyOswiecim.pl. Sąd odroczył rozprawę na 5 listopada 2009 r. dając tym samym pełnomocnikowi powoda odpowiedni czas na zapoznanie się z odpowiedzią na pozew pełnomocnika pozwanego. Pawła Wodniaka pro bono reprezentuje adwokat Marlena Pecyna. Obserwatorium monitoruje przebieg tej sprawy.
 
<< Początek < Poprzedni 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Dalej > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
pomorskie zachodniopomorskie warmińsko-mazurskie podlaskie mazowieckie kujawsko-pomorskie lubuskie wielkopolskie łódzkie dolnośląskie opolskie śląskie świętokrzyskie małopolskie podkarpackie lubelskie