Strona główna Z wokandy
Jerzy Sosnowski wygrał w sądzie z Polskim Radiem. Zwolnienie było nieuzasadnione PDF Drukuj
Środa, 13 Wrzesień 2017 16:10

W środę 13 września 2017 r. Sąd Rejonowy dla miasta stołecznego Warszawy ogłosił wyrok w sprawie zwolnienia Jerzego Sosnowskiego, wieloletniego dziennikarza radiowej „Trójki” i ówczesnego przewodniczącego Związku Zawodowego Dziennikarzy i Pracowników Programów Trzeciego i Drugiego Polskiego Radia (sygn. akt VII P 494/16). Sąd orzekł, że wypowiedzenie umowy o pracę było nieuzasadnione i zarządził od Polskiego Radia na rzecz dziennikarza odszkodowanie. Wyrok jest nieprawomocny. Helsińska Fundacja Praw Człowieka od początku obserwowała postępowanie.

W ustnym uzasadnienie wyroku Sąd wskazał, że wypowiedzenie miało charakter nieuzasadniony z powodu braku skonkretyzowania przez Polskie Radio przyczyn wypowiedzenia. Przyczyna rozwiązania umowy o pracę nie została doprecyzowana, a próbę jej uściślanie w toku postępowania Sąd uznał za niedopuszczalną.

Więcej…
 
Sprawa zakazu wstępu dziennikarzy do parlamentu – opinia przyjaciela sądu dla ETPC PDF Drukuj
Poniedziałek, 11 Wrzesień 2017 12:57

HFPC wspólnie z czterema organizacjami społecznymi skierowała opinię przyjaciela sądu do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w sprawie sześciu dziennikarzy, wobec których w 2016 r. wydano zakaz wstępu do węgierskiego parlamentu (Mándli i inni p. Węgrom).

Więcej…
 
<< Początek < Poprzedni 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Dalej > Ostatnie >>

pomorskie zachodniopomorskie warmińsko-mazurskie podlaskie mazowieckie kujawsko-pomorskie lubuskie wielkopolskie łódzkie dolnośląskie opolskie śląskie świętokrzyskie małopolskie podkarpackie lubelskie