Strona główna Z wokandy

Od 1 stycznia 2018 r. strona nie jest aktualizowana.

Tematyka wolności słowa została przeniesiona na stronę główną
Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, dostępną na: www.hfhr.pl

Paul Cameron kontra działacze LGBT. Wyrok sądu PDF Drukuj
Piątek, 31 Marzec 2017 00:00
31 marca Sąd Apelacyjny w Gdańsku wydał wyrok w sprawie z powództwa Paula Camerona przeciwko Stowarzyszeniu „Pracownia Różnorodności”, działającemu na rzecz osób LGBT (sygn. akt V ACa 786/15). SA utrzymał w mocy co do zasady wyrok sądu pierwszej instancji stwierdzający, że organizacja dopuściła się bezprawnego naruszenia dóbr osobistych P. Camerona, jedynie nieznacznie zmieniając wyrok na korzyść pozwanego w zakresie zasądzonych sankcji.

Sąd zobowiązał stowarzyszenie do wysłania listu do rektorów uczelni, w którym przeprosi za naruszenie dobrego imienia i renomy naukowej P. Camerona, a także publikacji przeprosin na stronie internetowej stowarzyszenia. Sąd ograniczył liczbę miejsc, w których „Pracownia Różnorodności” będzie musiała zamieścić przeprosiny w sieci. Psycholog domagał się ponadto zapłaty trzydziestu tysięcy złotych na cel społeczny. Sądy oddaliły jednak to żądanie.

Więcej…
 
Dziennikarka pisząca o SKOKach uniewinniona od zarzutu zniesławienia PDF Drukuj
Czwartek, 30 Marzec 2017 13:53

Przed Sądem Rejonowym dla miasta Stołecznego Warszawy w Warszawie nieprawomocnie zakończył się proces J. Solskiej, dziennikarki Tygodnika Polityka oskarżonej o zniesławienie przez Komisję Krajową Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo Kredytowej (sygn. akt IV K 142/15).

Dziennikarka została uniewinniona od zarzutu zniesławienia, do którego miało dojść poprzez stwierdzenie zawarte materiale prasowym jej autorstwa, opublikowanym w Tygodniku Polityka z 30 lipca 2014 r., że Spółdzielcze Kasy Oszczędnościowo Kredytowe z naruszeniem prawa finansowały kampanie wyborcze Prawa i Sprawiedliwości.

Postępowanie sądowe toczyło się z wyłączeniem jawności. Było ono obserwowane przez Helsińską Fundację Praw Człowieka na podstawie art. 361 § 3 Kodeksu postępowania karnego.


 
<< Początek < Poprzedni 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Dalej > Ostatnie >>

pomorskie zachodniopomorskie warmińsko-mazurskie podlaskie mazowieckie kujawsko-pomorskie lubuskie wielkopolskie łódzkie dolnośląskie opolskie śląskie świętokrzyskie małopolskie podkarpackie lubelskie