Jerzy Engelking
piątek, 18 grudnia 2009 13:12

 

Data urodzenia: 1962 r.

Miejsce urodzenia: Sosnowiec

Pełniona obecnie funkcja: Prokurator w Wydziale do Spraw Informatyzacji i Analiz Biura Prezydialnego Prokuratury Krajowej.

 

Biografia

 

Kandydat w 1991 r. ukończył studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, następnie odbył aplikację prokuratorską.

W latach 2000 - 2001 kierował Prokuraturą Rejonową w Sosnowcu. W 2001 r. pełnił funkcję Zastępcy Prokuratora Okręgowego w Krakowie. Następnie został powołany na stanowisko prokuratora Prokuratury Apelacyjnej w Katowicach, gdzie m.in. prowadził śledztwo w sprawie zabójstwa dwóch policjantów w kafejce internetowej w Czechowicach-Dziedzicach.

W 2004 r. objął funkcję Naczelnika Samodzielnego Działu Organizacyjnego Prokuratury Apelacyjnej w Katowiach. Jednocześnie pełnił obowiązki pełnomocnika o spraw informatyzacji.

W 2006 r. rozpoczął pracę na stanowisku Naczelnika Wydziału Administrowania Danymi w Ogólnopolskich Systemach Informatycznych w Biurze Prezydialnym Prokuratury Krajowej.

13 stycznia 2006 został powołany na urząd Zastępcy Prokuratora Generalnego. Nominację na to stanowisko podpisał ówczesny premier Kazimierz Marcinkiewicz.

Jako Zastępca Prokuratora Generalnego, Jerzy Engelking zyskał rozgłos medialny, gdy w sierpniu w sierpniu 2007 r. zorganizował multimedialną konferencją prasową, podczas której prezentując materiały operacyjne, dowodził, że b. szef MSWiA Janusz Kaczmarek spotkał się w lipcu w hotelu Marriott z Ryszardem Krauze (artykuł Gazety Wyborczej z dnia 21.04.2009)

 

pokaż pełny profil

 

 

 

 

Aktualności