Marek Staszak
niedziela, 20 grudnia 2009 14:07

 

Data urodzenia: 1957 r.

Miejsce urodzenia: Września

Pełniona obecnie funkcja: Prokurator w Biurze do Spraw Przestępczości Zorganizowanej Prokuratury Krajowej.

 

Biografia

 

Kandydat ukończył studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu w 1980 r. i odbył aplikację prokuratorską w Prokuraturze Rejonowej w Międzyrzeczu.  Pracował m.in. jako prokurator Prokuratury Rejonowej w Środzie Wielkopolskiej.

Od 1989 r. Kandydat pracował w Zespole Obsługi Prawnej Urzędu Wojewódzkiego i jako radca prawny Urzędu Gminy w Kołczakowie. W 1991 r. został wpisany na listę adwokatów Bydgoskiej Izby Adwokackiej. W latach 1994 – 1996, po przeniesieniu do Wielkopolskiej Izby Adwokackiej, prowadził indywidualną praktykę adwokacką we Wrześni. Jednocześnie, w latach 1993 – 1997 pełnił funkcję członka- sędziego Trybunału Stanu (z rekomendacji PSL).

W 1997 r. Marek Staszak objął stanowisko Dyrektora Biura Prawnego Telewizji Polskiej S. A. W 2001 roku został nominowany na podsekretarza stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości. Następnie, od 2003 r. pracował jako prokurator Prokuratury Krajowej w Biurze Spraw Konstytucyjnych i w Biurze Postępowania Sądowego. W 2007 r. został powołany na urząd Prokuratora Krajowego- Zastępcy Prokuratora Generalnego. Z funkcji tej został odwołany w marcu 2009 roku, razem z m.in. Ministrem Sprawiedliwości Zbigniewem Ćwiąkalskim i szefem służby więziennej Jackiem Pomiankiewiczem, po tym jak samobójstwo w celi Zakładu Karnego w Płocku popełnił Robert Pazik, skazany na dożywocie za zabójstwo Krzysztofa Olewnika

 

pokaż pełny profil

 

Aktualności