Andrzej Janecki
poniedziałek, 21 grudnia 2009 02:08

 

Data urodzenia: 1965 r.

Miejsce urodzenia: Wieluń

Pełniona obecnie funkcja: Prokurator Okręgowy w Warszawie.

 

Biografia

 

Kandydat ukończył studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w 1991 roku. W latach 1991 - 1992 pracował na stanowisku referenta prawnego w Urzędzie Miasta Piotrkowa Trybunalskiego. W 1992 r. rozpoczął aplikację prokuratorską w Prokuraturze Rejonowej Warszawa Praga – Północ.

W 1995 r. Kandydat został powołany na prokuratora Prokuratury Rejonowej Warszawa Mokotów, a następnie, w 1998 roku, na stanowisko prokuratora Prokuratury Wojewódzkiej (później Okręgowej) w Warszawie, gdzie pracował w Wydziale VI ds. Przestępczości Zorganizowanej.

W latach 2000 - 2003 Andrzej Janecki pełnił funkcję Prokuratora Rejonowego Warszawa Śródmieście.  Po odwołaniu z tego stanowiska, powrócił do czynności służbowych w Prokuraturze Okręgowej w Warszawie, skąd w 2004 r. został delegowany do pracy w Biurze Postępowania Sądowego Prokuratury Krajowej, w Zespole Kasacji Karnych.

W 2007 r. Kandydat został powołany na Prokuratora Okręgowego w Warszawie, przez ówczesnego Ministra Sprawiedliwości -Prokuratora Generalnego  Zbigniewa Ćwiąkalskiego.

W toku działaności zawodowej, Kandydat został trzykrotnie wybrany do Sądu Dyscyplinarnego dla Prokuratorów. Od 2001 r. jest także nieprzerwanie członkiem Kolegium Prokuratury Apelacyjnej.

 

pokaż pełny profil

 

Aktualności