Marek Pasionek
poniedziałek, 21 grudnia 2009 08:41

 

Data urodzenia: 1961 r.

Miejsce urodzenia: Gliwice

Pełniona obecnie funkcja: Prokurator Naczelnej Prokuratury Wojskowej.

 

Biografia

 

Kandydat jest absolwentem Wydziału Prawa Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. W latach 1989- 1991 odbywał aplikację prokuratorską w Prokuraturze Rejonowe w Gliwicach. W okresie aplikacji współprowadził m.in. śledztwo w sprawie masowej egzekucji żołnierzy Armii Krajowej w okolicach wzgórza Hubertus na Opolszczyźnie.

Od 1993 r. Kandydat pracował na stanowisku prokuratora w Dziale Śledczym Prokuratury Rejonowej w Gliwicach, a następnie w Wydziałach do Spraw Przestępczości Zorganizowanej Prokury Okręgowej i Apelacyjnej w Katowicach. W tym czasie prowadził m.in. śledztwo w sprawie grupy przestępczej - tzw. „śląskiej ośmiornicy” oraz postępowanie w sprawie oszustwa dokonanego w Hucie  „Częstochowa”  przez Andrzeja K.  i Aleksandra Ż.

W 2005 r. Kandydat został powołany na stanowisko podsekretarza stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Kazimierza Marcinkiewicza, gdzie sprawował obowiązki zastępcy Ministra Koordynatora ds. Służb Specjalnych.

W 2007 r. Kandydat objął stanowisko prokuratora Naczelnej Prokuratury Wojskowej. Obecnie pełni funkcję zastępcy Szefa Oddziału do Spraw Przestępczości Zorganizowanej.

W latach 1993 - 1997 Kandydat pięciokrotnie otrzymał indywidualną nagrodę Ministra Sprawiedliwości za szczególne osiągnięcia w pracy śledczej. W 2004 r. został odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi.

 

pokaż pełny profil

 

 

 

Aktualności